У 2002 році на базі в той час ще приватної пасіки, спільно з відділом селекції і репродукції карпатських бджіл Інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича була розпочата робота по створенню рахівського типу. Саме за назвою населеного пункту (м.Рахів) звідки походили сім’ї-родоначальниці і був названий і створений заводський тип карпатських бджіл. В основу типу лягли 3 сім’ї, які відбувалися з пасік, розташованих в долинах Чорної і Білої Тиси.
У селекційному процесі створення рахівського типу карпатських бджіл, як і при створенні інших типів, була використана модифікована селекційна програма вчених Р. Пейджа і Н. Лейдлоу – чистопородное розведення бджіл по типу закритої мікропопуляціі, пристосована до місцевих умов. Вона отримала назву «Програма розведення бджіл в напівзакритої мікропопуляціі», оскільки припускала вільне спаровування маток.
Практично в селекційному процесі створення внутрішньопородного типу використовували дві форми відбору: аналітичний (Масовий) відбір – на початковому етапі роботи і синтетичний (Індивідуальний) – при виділенні генеалогічних груп і здатності вихідного матеріалу передавати цінні риси нащадкам. В результаті було створено 3 неспоріднені по материнській лінії генеалогічні групи. Відбір сімей з генеалогією, з одночасним бракуванням тих, які не відповідали вимогам стандарту, сприяв консолідації ознак типу. Цьому сприяло також спарювання маток на спільному трутневому тлі генеалогічних груп і їх нащадків.
Протягом трьох поколінь, були виділені бджолосім’ї з підвищеною на 37,1-51,0% плідністю маток і силою сімей і на 40,3% медовою продуктивністю. В результаті, на кінець 2005 була створена пасіка з 50 чистопородних бджолосімей, робочі особини і трутні якої мають однорідне забарвлення тіла і по породнім ознаками відповідають найвищим вимогам стандарту карпатської породи бджіл. За цими ознаками вони знаходяться на рівні раніше відселекціонованих типами «Вучківський» і «Говерла», що видно з діаграм представлених на малюнку.
У 2009 році ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича УААН »була подана заявка в Мінагрополітики визнання відселекціонованих типів карпатських бджіл як селекційне досягнення. В результаті була призначена експертна комісія, яка на виконання наказу Міністерства аграрної політики України № 302/48 від 27 квітня 2009 року «Про проведення державної апробації внутріпородних типів карпатських бджіл” Вучківський “,” Говерла “,” Рахівський “вивчила матеріали, представлені до апробації, і в період з 2 по 4 червня 2009 провела оцінку бджолиних сімей згаданих типів на пасіках Закарпатській області в місцях їх розташування.
На підставі вивчення поданих матеріалів комісія прийняла рішення визнати як селекційне досягнення відселекціонованих типу карпатських бджіл: «Вучківський», «Говерла» та «Рахівський».